Güngören Sanayi klima servisi: Evinizde veya iş yerinizde klima sistemine sahip olmak büyük bir kolaylıktır. Tek tek odaların sıcaklığını sürekli ayarlamak ve yaz sıcağından etkilenmemek için ideal çözüm. Bu nedenle klima servisi Sanayi, klimaların bakımına özen gösterilmesi , özellikle klimalar olmadan yapamayan ve genellikle günde birkaç saat kullananlar için iyi bir alışkanlık olmalıdır. Klima servisi için periyodik kontroller için uzman bir teknisyenin müdahalesini istemek, yalnızca arızaları veya arızaları önlemek için değil, aynı zamanda ince toz, bakteri, küf ve kötü kokularla kirlenmiş havayı soluma riskini önlemek için de önemlidir. Çalışma ortamlarında ve havalimanları, hastaneler ve alışveriş merkezleri gibi halka açık büyük yerlerde kullanılan klimalara da Sanayi klima servisiyle ilgili tüm hizmeti vermekteyiz.

Sanayi Bölgesinde Klima Servisindeki Hizmet Alanlarımız:

 • Sanayi Klima Bakımı
 • Sanayi Klima Temizliği
 • Sanayi Klima Montajı
 • Sanayi Klima Demontaj / Klima Sökümü
 • Sanayi Özel Klima Servisi
 • Sanayi Klima Arıza Giderme
 • Sanayi Klima Gaz Dolumu ve Gaz Kontrolü
 • Sanayi Klima Filtre Temizleme
 • Sanayi Klima Taşıma
 • Sanayi Klimanın Yerinin Değiştirilmesi
 • Sanayi 2. El Klima Alım Satım

KLİMA NEDEN KULLANILIR?

Bulunduğunuz kapalı alanları soğutabilen veya ısıtabilen, havanın sıcaklığını, nemini, kalitesini ve dağılımını kontrol eden bir üründür ve bu nedenle yaz dönemine özgü ısı ve neme karşı koymak, kış döneminde oda sıcaklığını yaşam standartlarına uygun seviyeye yükseltmek için geçerli bir araçtır.

Klima, konfor ve esenlik adına elinizde bulunan yöntemlerden sadece bir tanesidir. Aşağıdaki gibi alternatifler de vardır:

1. Isı pompası jeneratörü
2. Yerden soğutma sistemi
3. Fan
4. Güneş soğutma teknolojisi

Enerji verimliliği uzmanlarımızın yazdığı yazıda bunun ve diğer çözümlerin daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Piyasada, kurulum ve çalıştırma şekline bağlı olarak farklı tipte klimalar bulabilirsiniz, ancak en ünlüsü ve en çok kullanılanları duvar tipi klimalardır. Geniş alanlarda salon tipi klimalar daha fazla tercih edilir.

Bunlar iki ana bölümden oluşur:

 • Dış ünite, normalde bir balkon, cephe veya duvara yerleştirilir;
 • Duvara, tavana ve / veya zemine monte edilen iç ünite.

Hem dış hem de iç üniteler tekli veya çoklu olabilir. Bu durumda şunlardan bahsediyoruz:

 • Tekli split klima: tek bir dış ünite, bir iç üniteye güç sağlar;
 • Çoklu split klima: bir veya daha fazla dış ünite birkaç iç üniteye güç sağlar.

İç üniteden ısı, istenen oda sıcaklığına ulaşılana kadar dış üniteye aktarılır ve ardından refahı sağlamak için muhafaza edilir.

KLİMALARIN TÜRLERİ

Kendinizi ev tipi klima seçiminde yönlendirmek ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için, piyasada farklı modeller bulabileceğinizi bilmelisiniz :

 • Sistem yapımı gerektirmeyen taşınabilir klimalar
 • Tek parçadan oluşan sabit monoblok klimalar
 • Bir veya daha fazla dış elemana bağlı bir veya daha fazla iç üniteye sahip olduğumuz sabit split klimalar .

İkincisi en yaygın olanıdır ve aynı zamanda daha fazla sessizlik ve pratiklik avantajı sundukları için yüklüdür.

İç ve dış ünitelerin sayısına bağlı olarak, bunlar şu şekilde ayrılır:

 • Tek split klimalar
 • Çok parçalı klimalar

Çoklu split klimalara gelince, iç üniteler ikiden dörde kadar ve ayrıca farklı tiptedir:

 • Duvar
 • Kaset
 • Kanallı
 • Tavan ve zemin

Her birinin, bu derinlemesine analizde bulabileceğiniz belirli avantajları ve özellikleri vardır. Bunun avantajı, yeni ev sisteminizi seçerken, aynı anda bile birden fazla farklı türde bir öngörüde bulunabilmenizdir.

Klima sistemleri için bakımın önemi
Klima sistemleri bakımı, hafife alınmaması gereken bir faktördür; İşte maksimum etkinliği sağlamak için bazı ipuçları

Klimaların filtrenin temizlenmesi ve değiştirilmesi

Tipik olarak klimaların bakımı açısından en çok talep edilen müdahale, hava filtresinin temizlenmesi veya değiştirilmesidir . Bu herhangi bir klimanın kritik noktasıdır ve kolayca kir ve mikroplar için bir hazneye dönüşebilir. Filtrelerin temiz tutulması hem havanın sağlığını etkilememesi, hem de tozun tıkaç görevi görmemesi, klimanın tam kapasite çalışmasını engelleyerek enerji tüketimini artırması açısından çok önemlidir.

Filtre temizleme işlemi çok karmaşık değildir ve filtreyi su ve nötr sabunla yıkamaya ve tekrar monte etmeden önce antiseptik sprey ile dezenfekte etmeye özen göstererek kendi başınıza da yapılabilir. Bununla birlikte, değiştirilmesi gerekirse, bir yedek parça mağazasına veya uzman bir merkeze başvurmak mümkündür. Yeni bir filtrenin maliyeti ortalama olarak 20 ila 50 TL arasında değişmektedir.

Planlı bakım mı yoksa olağanüstü bakım mı?

Montajcınızla planlı bir yıllık bakım konusunda anlaşmak, istenmeyen sürprizlerden kaçınmanın ve klima sistemini verimli tutmanın en iyi yoludur. İdeal olan, yazdan 1-2 ay önce randevu almak ve kalifiye bir teknisyenle iç bölmelerin ve dış ünitenin sağlığını kontrol etmektir. Bakımın nasıl ve ne zaman gerekli olduğunu önceden tespit etmek mümkün değildir.

Ev içi kullanım sistemleri ile ilgili herhangi bir yasal zorunluluk veya sertifika bulunmamaktadır. Periyodik kontrollerin sıklığı büyük ölçüde klimanın modeline ve gücüne bağlıdır ancak açık bir şekilde klimadan yapılan fiili kullanımı değerlendirmek de gereklidir. Ev tipi klimanın aşınması ve yıpranması günde 6-8 saat operasyonda, günde 24 saat aktif olan bir şirket sistemi ile eşitlenemez.

Uzman bir teknisyenle ne zaman iletişime geçilmeli

Uzman bir bakım teknisyeninin müdahalesi soğutucu gaz seviyesinin doğru çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi gerekiyorsa tavsiye edilir. Zamanla klimalar sistemin verimliliğini tehlikeye atabilecek ve soğuk hava üretme kabiliyetini önemli ölçüde azaltabilecek küçük gaz sızıntılarına maruz kalma eğilimindedir. Bir klimaya gaz takviye etmek 100-150 TL’ye mal olabilir, ancak elektrik faturasından tasarruf sağlar. Ayrıca, kondansatörün ve dış ünitenin fanlarının periyodik kontrolü de büyük önem taşır. Her iki cihaz da klimaların aşırı ısınmadan kaçınarak garanti etmek için kullanılır. Bu nedenle onları ihmal etmemek ve hiçbir şeyin onları engellemeyeceğinden emin olmak iyidir.

En modern ve teknolojik olarak gelişmiş klimaların birden fazla işlevi vardır:

Klima Soğutma fonksiyonu: en sıcak aylarda oda sıcaklığını düşürmek ve maksimum ev konforunu sağlamak için temiz hava üretimi;

 

Klima ısıtma işlevi: işlemi tersine çevirme (ısı pompası modellerinde) ve bir odayı veya tüm evi iklimlendirmek için sıcak hava üretme imkanı;

 

Klima nem alma işlevi: bağıl nemde azalma. Havanın nemini almak ve daha yüksek bir konfor sağlamak için klimayı kullanmak mümkündür;

 

Klima soğuk plazma hava temizleme işlevi: Özellikle astım veya alerjisi olanlar için sağlıklı ve temiz hava solumak çok önemlidir. Bakterilerin havasını temizleyebilen bir klima satın alarak siz ve aileniz için sağlıklı ortamlar ve temiz hava garanti edilir.

Klima sistemleri

Duvara monte klimalar

İç üniteler minimum yer kaplayacak şekilde tasarlanmıştır ve klimalı odalarda alandan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır.

Yerden klimalar

Yerden klimalar, ısıl performans açısından bir kayıp olmaksızın duvarla aynı hizada veya tamamen gömülü olarak monte edilebilir. Hem dikey hem de yatay olarak hava yayarlar, ayrıca çok az yer kaplarlar ve özellikle alçak tavanlı odalar için uygundurlar.

Tavan klimaları

Tavan klimaları, mobilya, dekorasyon veya diğer mobilyaların yerleştirilebilmesi için zeminde ve duvarda maksimum boş alana ihtiyaç duyulan ideal çözümdür.

Gömme tavan klimaları

Alçak tavanlı odalarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

HİZMET VERDİĞİMİZ MARKALAR

Sunny, Bosch, İmmergas, Baymak, Vaillant, Copa, İndesit, Electrolux, Mcquay, Siemens, Alarko, Aeg, Ugur, Denki, Baksi, Profilo, Vestel, Buderus, Carrier, Midea, Sigma Beauty, GREE, Daikin, Cartel, Rubenis, Fujitsu, Hitachi, Daiseku, Fujitherma, Toshiba, Vessen, Samsung, Beko, LG, Fluo, Panasonic, Sigma, Demirdöküm, York, Fujiplus, General, Regal, Electra, Auer, Baykan, Hisense, Viessmann, Honeywell, Diamond-Electric, Arçelik, Hicon, Haier, General-Electric, Airfel, Olefini, ECA, Rota, Sharp, Altus, Ariston, Finlux, Tronic, Sanyo, Modern-Star, Hotpoint, Delonghi, Mitsubishi, Ferroli, Protherm.

Sanayi Fujitsu Klima Servisi

LMCE serisi arasında Fujitsu klimalar sunar. Köşeleri yuvarlatılmış bir kalın yuvarlak tasarımı; temiz çizgiler ve sağlamlık ile karakterizedir. İçinde çift A sınıfı soğutma ve 2.0 kW 4,0 kW dört boyutu mevcuttur. Sektördeki en yüksekler arasında sessiz seviye: 21 desibel. Bölme sadece yirmi dakika içinde maksimum güce ulaşır ve böylece istenen konfor koşullarını hızla sağlar.

Sanayi Samsung Klima Servisi

Klima Samsung WindFree, düşük kalınlıkları ve minimal bir tasarım, doğrudan hava jetleri olmaksızın arzu edilen sıcaklık muhafaza doğru ortamını garanti eder.

Bir iki fazlı soğutma sistemi ile ilk ayar sıcaklığına ulaştığında, hızlı soğutma modu “Hızlı soğutma” geçiş yaparak havalandırma kapanır sonra ve tamamen otomatik olarak ve WindFree soğutma modunda sayesinde ısı sabit tutar, binlerce mikro delik yoluyla ortama yayılan homojen bir hava akışı sağlanır.

Bu şekilde, tüm ortamlarda, zarflama ve sessiz yayılma sayesinde en iyi refah olacaktır. Tüm fonksiyonları uzaktan kontrol etmenizi sağlayan SmartThings ™ Uygulaması ile donatılmıştır .

Sanayi Toshiba Klima Servisi

İnvertör teknolojisi ve R32 soğutucu gaz içeren Seiya by Toshiba, yenilikçi döner kompresör teknolojisi sayesinde mükemmel performans ve yüksek enerji verimliliğini sürdürülebilir bir maliyetle birleştiren konut kullanımı için bir klimadır.

Dalgalanmaları en aza indirmek ve sıcaklığı sabit tutmak için tasarlanmıştır. Su ve toz birikmesini önlemeye yardımcı olan “Kendi Kendini Temizleme” işlevi ve “Sihirli Bobin” koruması ile donatılmıştır . Sınıf A ++ / A + (sırasıyla soğutma ve ısıtma), 1,5 ila 6,5 ​​kW arasında 7 güçte önerilmektedir.

“Sessiz” işlevi, hem dış hem de iç ünitelerin gürültüsünü (3 dBA) azaltır. Toshiba Home AC Kontrol Uygulaması, tüm işlevleri uzaktan yönetmenize olanak tanır. Menşe ülke: Japonya

Sanayi Viessmann Klima Servisi

Viessmann , Vitoclima 232-S’yi sunar: monosplit, inverter, R32 soğutucu gazlı. Uygulama aracılığıyla uzaktan yönetim için standart olarak WiFi ile donatılmıştır.

8,5’e kadar SEER ve 5,4’e kadar SCOP (A +++ / A +++) değerlerine ulaşır. Ayrıca havayı bakterilerden arındıran “Soğuk Plazma” teknolojisi ile donatılmıştır .

Uzaktan kumandaya entegre “hissediyorum” sensörü, oda sıcaklığını tam olarak algılar, bunu hava akışını ve sıcaklığını düzenleyen klima iç ünitesinin işlemcisine iletir. Menşe ülke: Almanya

Sanayi Daikin Klima Servisi

Daikin Industries Ltd tasarım ve klima, ısıtma ve hava arıtma için sabit tesisat üretiminde uzmanlaşmış 1924 yılından beri piyasada bir Japon çokuluslu şirket olarak hizmet vermektedir. 1968’den beri İtalya’da faaliyet gösteren Daikin şu anda 135 ülkede faaliyet gösteriyor. Daikin ürünleri, ticari, konut ve endüstriyel olmak üzere farklı müşteri türlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Menşe ülke: Japonya

Sanayi Vaillant Klima Servisi

Vaillant Group’un bir Alman markasıdır ve ev içi kullanım için ısıtma ve iklimlendirme sistemleri üretiminde uzmanlaşmıştır. Vaillant, 1874 yılında Johann Vaillant tarafından su ısıtıcıları üreticisi olarak kuruldu.

Bugün Vaillant, İtalya’da bulunan Vaillant Milan merkezli SpA, yenilenebilir enerji sistemleri üzerinde özellikle durularak, ısıtma sistemi, klima ürünleri ve aksesuarları üretmektedir. Menşe ülke: Almanya

Sanayi Samsung Klima Servisi

1938 yılında Daegu’da Lee Byung-chul tarafından kurulan ve elektronik sektöründe pazarlama konusunda uzmanlaşmış bir Güney Koreli şirkettir. Samsung ev aletleri için cep telefonlarından, ürünleri çeşitli sunan ve farklı şirketler tarafından sunulan hizmetlerdir. Menşe ülke: Güney Kore

Sanayi LG Klima Servisi

Ev aletleri, telefonlar, BT sistemleri ve klima sistemleri üretiminde uzmanlaşmış , LG Group’un Güney Koreli bir şirketidir. LG markası, Lucky Goldstar’ın kısaltmasıdır. 1958 yılında GoldStar adıyla kurulan şirket, 1995 yılında orijinal adını değiştirerek LG Electronics’e dönüştürdü. LG, Philips ile ortaklaşa dünyanın en büyük televizyon üretim tesisine sahiptir. Menşe ülke: Güney Kore

Sanayi Panasonic Klima Servisi

Önde gelen bir tüketici elektroniği şirketidir ve her biri belirli bir imalat sektöründe uzmanlaşmış 14 şirketi içerir. Bu kadar çok şirketin nedeni basittir, Panasonic geniş bir ürün yelpazesi üretir: güvenlik, ısıtma, cihazlar ve çok daha fazlası ve pazarda teknolojik olarak gelişmiş ürünler sunmak için her sektörde uzmanlaşmış kuruluşlar gerektirir.

Kökenini Japon Konosuke Matsushita’dan alan şirket, yıllar içinde elektronik sektöründe lider bir konuma sahip olacak şekilde gelişti. Menşe ülke: Japonya

Sanayi Sharp Klima Servisi

Tüketici elektroniği ürünlerinin pazarlama ve dağıtımında uzmanlaşmış bir şirkettir. Yıllardır müşterilerinin yaşam kalitesini iyileştirebilecek ürünler arayışında aktif olarak yer alan Sharp’ın felsefesinin temel ilkesi “dürüstlük ve yaratıcılık” tır .

Ev sektörü için Sharp, yemek pişirme, iklimlendirme ve ortamların arındırılması için geniş bir ürün yelpazesi üretmektedir. Menşe ülke: Japonya

Sanayi Mitsubishi Klima Servisi

Klima sektörü, nem gidericiler ve elektrikli el kurutma makineleri gibi ürünlerin üreticisidir.Şirketin önerdiği tüm çözümler, Mitsubishi Electric’in çevreye ve insana verdiği önemin altını çizmeyi amaçlayan sloganı olan Eco-Changes’e göre üretilmekte ve yüksek performansı garanti eden yüksek kaliteli malzemelerle yapılmaktadır. Menşe ülke: Japonya

Günlük Servis Hizmet Bölgelerimiz:

Sanayi klima özel servis, Sanayi teknik klima servisi, Sanayi klima servis ustası, Sanayi klima teknik servisi, Sanayi ucuz klima servisi, Sanayi ikinci el klima satmak istiyorum, Sanayi klima tamir servisi, Sanayi kurumsal klima servisi, Sanayi en iyi klima servisi, Sanayi klima servis şirketleri, Sanayi klima montajı, Sanayi klima servisleri, Sanayi klima servisi ücret bedeli, Sanayi klima demontaj, Sanayi klima periyodik bakımı, Sanayi klima yedek parçası, Sanayi klima ustası, Sanayi klima servisi, Sanayi klima parçası, Sanayi klima servisi ücretleri, Sanayi klima servis firması.

Etiketler: Sanayi klima, klima Sanayi, Sanayi klima servisi, klima servisi Sanayi, Sanayi klima servisleri, klima servisleri Sanayi, Sanayi klima ustası, klima ustası Sanayi, Sanayi klima servis ustası, klima servis ustası Sanayi,Sanayi klima servis şirketleri, klima servis şirketleri Sanayi, Sanayi klima servis firmaları, klima servis firmaları Sanayi, Sanayi klima bakımı, klima bakımı Sanayi, Sanayi klima teknik bakımı, klima teknik bakımı Sanayi,Sanayi klima periyodik bakımı, klima periyodik bakımı Sanayi, Sanayi klima bakım servisi, klima bakım servisi Sanayi, Sanayi klima montaj, klima montaj Sanayi, Sanayi klima montajı, klima montajı Sanayi, Sanayi klima demontaj, klima demontaj Sanayi, Sanayi klima sökümü, klima sökümü Sanayi, Sanayi klima parçası, klima parçası Sanayi, Sanayi klima yedek parçası, klima yedek parçası Sanayi, Sanayi klima tamiri, klima tamiri Sanayi, Sanayi klima arızası, klima arızası Sanayi, Sanayi klima sökümü ve montajı, klima sökümü ve montajı Sanayi, Sanayi klima gazı, klima gazı Sanayi, Sanayi klima teknik servisi, klima teknik servisi Sanayi, Sanayi klima özel servisi, klima özel servisi Sanayi, Sanayi klima gaz dolumu, klima gaz dolumu Sanayi.